Čop s dva gola i asistencijom nosio Malagu do pobjede

MALAGA je s 3:1 porazila Levante u posljednjoj utakmici 36. kola španjolskog prvenstva, a najzaslužniji za pobjedu je hrvatski napadač Duje Čop.

Malaga je na svom terenu povela golom hrvatskog napadača u 30. minuti, a u 42. je za goste izjednačio Morales, a minutu prije kraja Čop je zabio još jedan za novo vodstvo domaćih 2:1. U sudačkoj nadoknadi Castro je potvrdio pobjedu Malage golom za 3:1 kojeg mu je namjestio upravo Čop.

Duje Čop je ove sezone drugi najkorisnioji igrač Malage sa 6 pogodaka i 3 asistencije. Bolji od njega je samo Brazilac Charles (10 golova i 3 asistencije).

Malaga je osma na ljestvici i više ne može stići Sevillu koja drži šesto mjesto, posljednje koje vodi u Europa ligu. Levante je na samom dnu i gotovo sigurno ispada iz lige.