Galatasarayu 17. naslov turskog prvaka

NOGOMETAŠI Galatasaraya potvrdili su naslov turskih prvaka pobijedivši u posljednjemu, 34. kolu Superlige Gençlerbirligi Oftas 2-0 na svom Ali Sami Yen stadionu.

Strijelci su bili Arda Turan i Hakan Balta. Nogometašima iz Istanbula to je 17. naslov državnih prvaka u klupskoj povijesti. Preuzimaju ga od gradskog rivala Fenerbahçea, četvrtfinalista Lige prvaka koji je poklekao u samoj završnici.

Momčad brazilskog trenera Zica na kraju je završila natjecanje sa šest bodova zaostatka za Galatasarayem. U posljednjem su kolu poraženi kod Trabzonspora 2-0.

Beşiktas je na svom stadionu deklasirao Manisaspor rezultatom 5-1. Momčad za koju nastupa Gordon Schildenfeld zauzela je, međutim, tek četvrto mjesto na ljestvici i sljedeće sezone neće igrati u europskim natjecanjima.

Osim prvaka i Fenera, koji idu u Ligu prvaka, uz Sivasspora, trećeplasiranog sastava lige, u Kupu Uefa nastupit će i pobjednik Turskog kupa Kayserispor, petoplasirani sastav prvenstva.

Fenerbahçe, Sivasspor i Beşiktaş završili su s istim brojem (73) bodova.