Hannover slavio u Freiburgu i udaljio Bayern od Lige prvaka

NOGOMETAŠI Hannovera pobijedi su u gostima Freiburg s 3:1 u prvoj utakmici 31. kola Bundeslige, čime su zadržali solidne šanse za plasman u Ligu prvaka sljedeće sezone.

Hannover je u međusobnim susretima protiv Freiburga ostvario četvrtu uzastopnu pobjedu. Hannover je slavio oba puta prošle sezone u Bundesligi, a isto je i ponovio u tekućoj sezoni. Pred svojim navijačima je slavio s 3:0, a isto vodstvo imao je i u ovome dvoboju, nakon pogodaka Abdellaouea u 24., Schlaudrafa u 31. i Rauscha u 58. minuti. Počasni gol za domaću momčad postigao je Rosenthal u 80. minuti.

Za domaću momčad je bosansko-hercegovački nogometaš Mensur Mujdža odigrao svih 90 minuta.

Hannover je s ovom pobjedom opet skočio na treće mjesto na ljestvici i sada ima 57 bodova, dva više od Bayerna, ali, dakako, i utakmicom više. U Hannoveru će se, dakle, nadati uspjesima do kraja prvenstva, ali i pokojem kiksu Bayerna, jer treće mjesto vodi u Ligu prvaka sljedeće sezone.

Freiburg je ostao na 8. mjestu s 41 bodom.

Bundesliga, 31. kolo:

Freiburg - Hannover 1:3 (Rosenthal 80 / Abdellaoue 24, Schlaudraf 31, Rausch 58)

Redoslijed: 1. Borussia (D) 69 (-1), 2. Bayer 61 (-1), 3. Hannover 57, 4. Bayern 55 (-1), 5. Mainz 48 (-1), 6. Nûrnberg 46 (-1), 7. HSV 43 (-1), 8. Freiburg 41...