HNL: Pobjede Hajduka, Rijeke i Varteksa, remi Osijeka i Pule

KOMPLETIRANO je drugo kolo Prve HNL. U utakmicama koje su se igrale u subotu Hajduk je pobijedio Cibaliju, Varteks Međimurje, Pula i Osijek odigrali su bez golova, a Rijeka je svladala Kamen Ingrad.

U susretu 2. kola Prve HNL u Rijeci igraju nogometaši Rijeke i veličkog Kamen Ingrada sa 4:2 (2:2).

Pred 3500 gledatelja na stadionu Kantrida sudio je Simčić iz Koprivnice.

Sastav Rijeke: Žilić, Rendulić, Tkalčević, Lerant, Knežević, Rendulić, Prišć, Kerkez, Linić, Rubil, Lukunić, Bolić

Sastav Kamen Ingrada: Avdukić, Parmaković, Poleti, Tomić, Cekinović, Brkić, Šarić, Stipković, Brajković, Šest, Sivonjić

Tijek utakmice:

U 13. minuti susreta na Kantridi veliko iznenađenje. Šarić je doveo u vodstvo Kamen Ingrad.

U 21. minuti susreta Rijeka pogotkom Bolića dolazi do izjednačenja.

Samo nekoliko minuta kasnije Rendulić centrira ravno na glavu Bolića, koji promašuje vrata Avdukića.

U 29. minuti Sivonjić je proigrao Brajkovića koji je eurogolom zatresao mrežu Žilića.

Samo minutu kasnije Bolić fenomenalno puca, ali  je previše ukoso i Avdukić izbija bez problema loptu u korner.

U 35. minuti susreta Bolić ponovo donosi Rijeci izjednačenje. S pet metara bez problema svladava Avdukića.

U 49. minuti susreta Bolić postiže svoj treći pogodak na utakmici.

U 84. minuti Sharbini svladava Avdukića i Rijeka vodi s 4:2.

U susretu 2. kola Prve HNL u Splitu je Hajduk svladao vinkovačku Cibaliu sa 2:0 (0:0).

Pred 9.000 gledatelja na stadionu Poljud sudio je Gerek iz Zaboka.

Sastav Hajduka: Balić, Miladin, Vučko, Gal, Hrgović, Damjanović, Kranjčar, Musa, Balatinac, Bušić, Jelavić

Sastav Cibalije: Marić, Tadić, Rožić, Zore, Medvid, Maroslavac, Lojić, Jukan, Zekić, Bagarić, Križanović

Na samom početku drugog poluvremena Kranjčar je iz jedanaesterca svladao vratara Cibalije, te doveo Hajduk u vodstvo.

U 89. minuti Kranjčar izvodi korner, pogađa Musu koji zabija za 2:0.

U susretu 2. kola Prve HNL u Varaždinu su nogometaši Varteksa pobijedili čakovečko Međimurje sa 3:1 (1:0).

Pred 3000 gledatelja na stadionu Varteksa sudi Pristovnik iz Zagreba.

Sastav Varteksa: Mađarić, Melnjak, Pokrivač, Ipša, Halilović, Begović, Papa, Jertec, Golik, Novinić, Kardum

Sastav Međimurja: Banović, Vitas, Pletikosić, Balašković, Zurak, Darmopil, Cicero Lima, Celiščak, Kresinger, Piškor, Rac

Od 23. minute Varteks vodi protiv Međimurja pogotkom Bašića.

U 50. minuti susreta Novinić je povisio vodstvo Varteksa na 2:0.