oi tokio

Hrvatski vaterpolisti će u polufinalu igrati s Grčkom ako prođu Mađarsku

GRČKA vaterpolska reprezentacija je u polufinalu olimpijskog turnira. Grci su pobijedili Crnu Goru s 10:4 i u polufinalu će igrati s boljim iz dvoboja Hrvatske i Mađarske. Taj se dvoboj igra od 12:50.

Grčka je cijelu utakmica imala veliku prednost, a treba izdvojiti da je Crna Gora imala 0-10 realizaciju igrača više.

Grčka je do pobjede stigla prvenstveno sjajnom igrom u obrani, koja je krasi od početka natjecanja. Od sredine prve pa do pred kraj treće četvrtine 20 minuta nije primila pogodak, ponovno je odličan bio vratar Emmanouil Zerdevas, dok se za pogotke pobrinuo Konstantinos Genidounias s pet golova. U sastavu Crne Gore jedini dvostruki strijelac bio je Aleksandar Ivović.

Za Grčku je to drugi prolazak u polufinale OI-ja u povijesti, prvi put to joj je uspjelo u Ateni 2004., kada je završila četvrta.

Ranije u srijedu u polufinale se plasirala i Španjolska 12-8 pobjedom protiv SAD-a. Španjolska će u polufinalu igrati protiv pobjednika susreta Italija - Srbija.