Dva gola u sudačkoj nadoknadi: Dortmund slavio kod Wolfsburga

ODIGRANE su utakmice subotnjeg programa 15. kola Bundeslige.

Borussia Dortmund slavila je u derbiju kola kod Wolfsburga s 2:1. Marco Reus je u 32. minuti doveo goste u vodstvo, mreže su mirovale sve do isteka 90. minute, a onda je uslijedila luda sudačka nadoknada. U 91. je Rodriguez iz jedanaesterca donio Wolfsburgu 1:1, ali dvije minute kasnije Kagawa je pogodio za pobjedu Dortmunda.

Iličević i Olić igrali u porazu HSV-a, Hertha bolja od Leverkusena

U prošlom kolu Hamburger je u gostima svladao Werder sa 3:1, uz gol i asistenciju hrvatskog veznjaka Ive Iličevića, ali u ovom kolu HSV je kod kuće je izgubio od Mainza 1:3. Za goste su zabili Jairo (16, 51) i Christian Clemens (76). Ivo Iličević, koji je igrao do 65. minute, uputio je dva bezopasna udarca. Ivica Olić napokon je dobio priliku, ušao je u 57. minuti, ali bez učinka.

Inglostadt je remizirao kod kuće protiv Hoffenheima 1:1, a Ausburg je pobijedio Koeln 1:0 na gostovanju.

Meksički napadač Javier Hernandez Chicharito ponovno je bio strijelac za Bayer Leverkusen, ali njegov pogodak samo je ublažio poraz od Herthe 1:2.