Interovo novo posrtanje i Vučinićev hat-trick potpuno otvorili talijansko prvenstvo

U DERBIJU 29. kola Serie A, Palermo i Inter remizirali su na stadionu Renzo Barbera 1:1 i tako pružio mogućnost Milanu da preuzme prvo mjesto današnjom pobjedom, dok je Roma novom pobjedom došla na četiri boda od prvog mjesta.

Iako je Inter poveo golom Diega Milita iz jedanaesterca u 11. minuti (prethodno je najstrožu kaznu izborio Lucio), Palermo je već 24. minuti došao do izjednačenja preko Edisona Cavanija koji je zabio u donji desni kut iskosa s desne strane nakon proigravanja u prostor Fabrizija Miccolija.

Tako su “nerazzurri” nastavili s neuvjerljivim igrama u talijanskom prvenstvu u posljednje vrijeme (tek jedna pobjeda u zadnjih sedam utakmica) i pružili priliku Milanu da pobjedom u nedjeljnom dvoboju na San Siru protiv Napolija preuzme vrh ljestvice po prvi put ove sezone.

Iako je Inter bio opasnija momčad tijekom utakmice i imao veći posjed lopte (59 posto), kao i veći broj udaraca (24-12), nije uspio postići pobjednički gol, pa je tako Palermo ostao neporažen na domaćem travnjaku ove sezone (10 pobjeda i 5 remija). Igor Budan nije nastupio za domaće.

Nakon katastrofalne jeseni, Roma devet kola prije kraja u borbi za titulu

Roma je na Olimpicu pobijedila Udinese 4:2, a slavlje može ponajviše zahvaliti sjajnom crnogorskom napadaču Mirku Vučiniću, koji je postigao hat trick i tako došao do brojke od devet postignutih golova u Seriji A. Imala je Roma vodstvo 2:0 golovima Luce Tonija i Vučinića u 24. minuti, ali je potom Antonio di Natale vratio utakmicu u egal dvama golovima, pa je tako na semaforu u 61. minuti stajalo 2:2.

Međutim, "gialorossi" tada opet ubacuju u višu brzinu, a Vučinić u 66. minuti (iz penala koji je izborio Menez) i potom u 82. rješava pitanje pobjednika.

Kažimo na kraju da su golovi Udineseovom topniku Di Nataleu bili njegov 20. i 21. ovosezonski, čime je učvrstio svoje mjesto najboljih strijelaca lige ispred Diega Milita (17 golova).