Serie A

Juventus izgubio u derbiju kola, opasno mu visi plasman u Ligu prvaka

JUVENTUS je u 31. kolu Serie A izgubio u Bergamu od Atalante 1:0.

Jedini gol na utakmici zabio je Malinovski tri minute prije kraja. Tukao je s 20-ak metara i pogodio Alexa Sandra u glavu, lopta je promijenila smjer i prevarila Szczesnyja. Bio je to tek drugi udarac domaćih u okvir gola. Gosti su imali tri, ali nisu uspjeli matirati Gollinija. Hrvatski reprezentativac Mario Pašalić igrao je drugo poluvrijeme za pobjedničku momčad, koja je skočila na treće mjesto. Boško Šutalo nije ulazio u igru.

Juventusu, branitelju naslova, vodeći Inter bježi 12 bodova, uz utakmicu manje Intera. Juventus je tek četvrti i u posljednjih sedam utakmica mora sačuvati to mjesto kako bi i sljedeće sezone igrao u Ligi prvaka. Petoplasirani Napoli ima tri boda manje i utakmicu manje, a Lazio četiri boda manje i utakmicu manje.

Bologna je s 4:1 slavila protiv Spezije, a Lazio u ludoj utakmici s 5:3 protiv Beneventa.