serie a

Kaos u Serie A. Navijači Spezije i Napolija mlatili se usred utakmice

UTAKMICA između Spezije i Napolija u zadnjem kolu Serie A prekinuta je u 20. minuti na desetak minuta, nakon što je iza gostujućega gola došlo do tučnjave između dviju navijačkih skupina. Napolijevi navijači, kojih je u Speziju došlo više od tisuću, bili su odvojeni od tribine s domaćim navijačima dosta slabim kordonom i ubrzo nakon vodećega gola Napolija došlo je do sukoba.

Navijači su jedni druge gađali bakljama, stolcima i raznim predmetima, nakon čega su domaći navijači probili vrata tribine i pokušali preko terena doći do Napolijevih navijača. U tome ih je na vrijeme spriječila policija, a igrači obiju momčadi pokušavali su smiriti svoje navijače.

Inače, utakmica nema nikakvog rezultatskog značaja budući da je Napoli sigurno treći, a Spezia najmanje 16. bez ikakvih izgleda za ispadanje iz lige. Susret je nakon prekida nastavljen, a igralo se čak deset minuta sudačke nadoknade. Napoli je utakmicu dobio 3:0 golovima Politana u 4., Zielinskog u 25. i Demmea u 36. minuti utakmice.