Karlović pobijedio najboljeg bosanskog tenisača za četvrtfinale Budimpešte

IVO KARLOVIĆ, drugi nositelj ATP turnira u Budimpešti, plasirao se u četvrtfinale nakon što je u drugom kolu pobijedio bosanskohercegovačkog igrača Damira Džumhura 6:1, 3:6, 6:4.

Karlović je protiv 90. tenisača svijeta odlično krenuo i u prvom setu prepustio je protivniku samo pet poena i s dva breaka dobio ga 6:1.

No Džumhur je u nastavku meča popravio igru, pa je u drugom setu imao čak 96 posto prvog servisa, a jedinu priliku za break upio je realizirati te je meč otišao u treći set.

U odlučujućem setu obojica su čvrsto držala svoje servise sve do desetog gema, kada je Karlović napokon oduzeo servis Džumhuru i time nakon sat i 26 minuta igre dobio meč. Bio je to njihov drugi međusobni dvoboj, a 38-godišnji Zagrepčanin slavio je u oba.

Karlovića u četvrtfinalu čeka Aljaž Bedene, Slovenac s britanskim državljanstvom, od kojeg je izgubio u oba dosadašnja meča, a posljednji je bio prošle godine u Acapulcu.