ČUDO NA ANFIELDU

Marca: Najgora utakmica karijere jednog od najboljih bekova svijeta

JORDI ALBA, prema mnogima najbolji lijevi bek svijeta, bio je najgori pojedinac u porazu Barcelone od 4:0 na Anfieldu u polufinalu Lige prvaka.

Prvo je kod gola Origija u sedmoj minuti loše izbio loptu glavom. Točnije, dodao ju je Liverpoolovim igračima koji su se munjevito sletjeli prema golu Ter Stegena gdje je nakon udarca Hendersona Origi lagano zabio.

U 54. minuti zabija Georginio Wijnaldum, no Alba je ponovno krivac. Izgubio je loptu od Trenta Alexandera-Arnolda koji ga je probio bez problema i namjestio gol Nizozemcu za 2:0.

Španjolac je, zna se od prije, defenzivno tanak i uvijek više misli na napad. Tako je imao i priliku za gol, no zaustavio ga je Alisson. U napadu mu nije išlo, u obrani je curio maksimalno i španjolski se mediji slažu da mu je to najgora utakmica karijere.