Medveščak se specijalizirao za infarktne završnice: Linz savladali nakon kaznenih udaraca

HOKEJAŠI zagrebačkog Medveščaka ostvarili su i drugu pobjedu u austrijskoj EBEL ligi. U gostima su boljim izvođenjem kaznenih udaraca pobijedili Liwest BC Linz s 3:2.

Domaći hokejaši poveli su s 2:0, ali je u 25. minuti Thomas Guidarreli smanjio na 2:1, a Conrad Martin je u 46. izjednačio na 2-2. Do kraja utakmice i u dotatnih pet minuta nije bilo golova, a zagrebačka je momčad bolje izvodila kaznene udarce.

Medveščak se tako dokopao i druge pobjede u ovom srednjeeuropskom ligaškom hokejaškom natjecanju. Podsjećamo, "medvjedi" su u 1. kolu u zagrebačkom Domu sportova u produžetku svladali Jesenice sa 6:5.

Dodajmo da je u slovenskom okršaju u 2. kolu Olimpija kao domaćin pred 4.000 gledatelja u Tivoliju pobijedila Jesenice sa 4-1 uz dva pogotka Franka Bahmana.

Medveščak nakon 2. kola zauzima drugo mjesto na ljestvici. Uz ''medvjede'', maksimalni bodovni učinak u prva dva kola ostvario je još samo VSV Villach.