Mlada Hrvatska ostala na vrhu: Brekalo promašio penal pa zabio krasan gol za 1:1 u Grčkoj

HRVATSKA U21 reprezentacija obranila je prvo mjesto skupine kvalifikacija za Europsko prvenstvo na teškom gostovanju u Grčkoj (1:1).

U petom kolu Hrvatska je nakon četiri pobjede upisala prvi remi, ali s 13 bodova predvodi skupinu ispred Grčke s kojom je izjednačena po bodovima (13) i gol razlici (+13).

Hrvatska je imala priliku povesti u prvom poluvremenu, u 42. minuti Josip Brekalo nije uspio zabiti iz jedanaesterca, a u 65. minuti Grci su poveli golom Manthatisa. Izbornik Nenad Gračan s klupe je uveo Lokomotivie Majera i Ivanušeca, a u 74.minuti Brekalo je uspio zabiti za izjednačenje.

U 83. minuti Grcima je isključen jedan igrač, ali ni sedam minuta sudačke nadoknade nije bilo dovoljno da Hrvatska dođe do pobjede.

Samo prvoplasirana ekipa ide izravno na EP, dok će četiri najbolje drugoplasirane momčadi u dodatne kvalifikacije.