Mladost u finalu velikim preokretom srušila Jug i uzela Kup Hrvatske

VATERPOLISTI zagrebačke Mladosti osvojili su Hrvatski kup pobjedom u finalu u Rijeci nad dubrovačkim Jug AO-om 15:13 (4:3, 3:6, 3:2, 5:2).

Dubrovčani su bolje započeli utakmicu, drugu četvrtinu su dobili 6:3, a u posljednju ušli s golom prednosti. No Mladost je u posljednjoj četvrtini napravila veliki preokret, zabila je pet, a primila dva gola, što je bilo dovoljno za trofej.

Na 55 sekundi prije kraja Konstantin Harkov je postigao gol za 15:13, vrijedan trofeja, a sa čak sedam golova bio je prvo ime dvoboja.

Uz Harkova, Lovre Miloš je postigao četiri gola, a vratar Jerko Jurlina imao 10 obrana, dok je kod Juga prednjačio Loren Fatović s tri gola.

Mladosti je ovo deseti naslov u Kupu u 20. finalu, dok je Jug ostao na 14 naslova iz 25 finala.