NAPOLI OBRANIO PRVO MJESTO Kaliniću 90 minuta u porazu Milana

NAPOLI je s 2:1 porazio Milan u velikom derbiju 13. kola Serie A. U napetom derbiju presudio je puno bolji napad Napolija koji je koristio svaku priliku da zaprijeti Donnarummi, koji skupio čak osam obrana.

U 33. minuti Insigne je zabio za vodstvo Napolija 1:0 vješto izbjegavši zaleđe nakon dubinskog dodavanja Jorginha. U 73. je Zielinski povećao prednost vodeće momčadi lige. U 78. minuti za Napoli je ušao i hrvatski reprezentativac Marko Rog. U sudačkoj nadoknadi Milan je uspio doći do utješnog gola, Romagnoli je zabio za 2:1.

Nikola Kalinić je odigrao svih 90 minuta u napadu Milana koji je uputio samo tri udarca u okvir gola.

Napoli sada ima 35 bodova, četiri više uz utakmicu više od drugog Juventusa koji u nedjelju gostuje kod Sampdorije, dok je Milan sedmi sa 19 bodova.