NBA: Kasun postigao 7 koševa

KOŠARKAŠI u NBA ligi nisu mirovali prvog dana Nove Godine. Nastupilo je deset momčadi, a zaigrao je i hrvatski košarkaš Mario Kasun.

Bivši član zagrebačkog Zrinjevca i Frankfurta, gostovao je s Orlandom u United Centru kod Chicago Bullsa, koji su slavili 105:90. Bullsi su u prvoj dionici napravili +12, a u drugoj četvrtini su prednost povećali na + 23 (60:37). U jednom trenutku domaćin je imao i 33 koša viša, no do konca utakmice Orlando je ublažio poraz na -15 razlike.

"Moji igrači kao da su spavali cijelu utakmicu. Igrali smo suviše mekano," kazao je trener Orlanda, Johnny Davis, nakon što je njegova momčad upisala treći uzastopni poraz, te sedmi u posljednjih devet utakmica. Magic su predvodili Grant Hill (16) i Steve Francis (12), dok je Kasun za 12 minuta upisao 7 koševa, šut 3-3, slobodna bacanja 1-2, uz 4 skoka. Bullse su predvodili Eddy Curry (22 koša i 8 skokova), te Kirk Hinrich (18 koševa i 9 asistencija)

Miami Heat je nastavio seriju pobjeda i protiv Charlotte Bobcatsa (113:90). Premda nisu briljirali domaćini su rutinski odradili posao protiv nove momčadi u NBA ligi i tako upisali 14-tu uzastopnu pobjedu. Dwyane Wade (26 koševa i 9 asistencij) je ponovo bio najbolji, dok je Shaquille ONeal za 23 minute ubacio 16 koševa uz 3 skoka. Još petorica igrača Miamia upisala su dvoznamenkasti broj koševa. Najbolji igrač Boncatsa bio je rookie Emeka Okafor (17 koševa i 10 skokova) koji je upisao 19. uzastopni "dopuble-double". Bio je to peti uzastopni poraz Bobcatsa, koji na gostovanjima imaju katastrofalan skor 1-13.

Premda niti jedan igrač New Jerseya nije upisao više od 20 koševa, Netsi su u Madison Square Garden pobijedili New York (93:87). Goste su predvodili Richard Jefferson (17), Vince Carter (16) i Jason Kidd (13), dok hrvatski košarkaš Zoran Planinić nije nastupio zbog ozljede. Prvi strijelac Knicksa bio je Stephon Marbury (31).

Memphis je u Minneapolisu pobijedio Minnesotu (104:90), dok je Portland na svom parketu bio bolji od Golden State (97:88).

Rezultati susreta NBA lige:

Miami - Charlotte 113:90

Ny Knicks - New Jersey 87:93 (Zoran Planinić nije igrao za New Jersey)

Minnesota - Memphis 95:104

Chicago - Orlando 105:90 (Mario Kasun je odigrao 12 minuta za Orlando i postigao 7 koševa, uz 4 skoka)

Portland - Golden State 97:88