NBA: Spursi lakoćom protiv Bucksa, Kukoč neraspoložen

PRVACI NBA lige San Antonio Spursi nastavljaju koristiti povoljan raspored u ovom dijelu sezone, te su svoj niz pobjeda povećali na 13 sigurnom 89:74 domaćom pobjedom protiv osrednjih Milwaukee Bucksa našega Tonija Kukoča.

Najefikasniji u sastavu Spursa bio je Argentinac Emanuel Ginobili sa 25 koševa, po 12 su dodali Tim Duncan (15 skokova), Hidayet Turkoglu (12 skokova), te Tony Parker. Inače, Duncan je još na početku dvoboja ozlijedio gležanj, ali je ostao u igri i pomogao svojoj momčadi da stigne do nove pobjede. Najbolji u sastavu Bucksa bio je Michael Redd sa 22 poena, dok naš Toni Kukoč nije imao svoju večer, za 18 minuta provedenih na parketu ubacio je tek dva poena (šut iz igre 0-6, trica 0-1, slobodna bacanja 2-2), a tome je pridodao još samo dva skoka.

Sacramento Kingsi svladali su Utah Jazz sa 98-89 ponajviše zahvaljujući Predragu Stojakoviću koji je "proradio" u posljednjoj četvrtini. Srpski je igrač u posljednjih 12 minuta ubacio 20 od svojih 37 pogodaka, MIke Bibby je za pobjednike dodao 22, dok su Jazz predvodili Andrej Kirilenko (21, 11 skokova) i Carlos Arroyo (15).

U dvoboju dviju najtrofejnih momčadi lige Los Angeles lakersi najavili su izlazak iz krize uvjerljivom 105-82 pobjedom protiv Boston Celticsa. Lakerse je predvodio Shaquille ONeal sa 22 koša i 16 skokova, dok je još čak šest igrača postiglo dvoznamenkast broj poena. Za Boston najviše je postigao Paul Pierce (24).

Phoenix Sunsi na svom su parketu svladali Philadelphia 76-erse sa 100-92, a u ključnim trenucima dvoboja u vodstvu ih je održavao Joe Johnson. Johnson je dvoboj okončao sa 23 koša, dok je prvi strijelac kod pobjednika bio Shawn Marion sa 26. Sixerse je predvodio Glenn Robinson sa 23.

Prvi zbor "drafta" LeBron James bio je vrlo blizu svom prvom "triple-double" učinku i to dva dana prije 19. rođendana, no ostao je "kratak" za jednu asistenciju. James je u 86-74 pobjedu svojih Cleveland Cavaliersa protiv Portland Trail Blazersa ugradio 32 koša, 10 skokova i 9 asistencija, dok je bolji od ostalih u sastavu gostiju bio Zach Randolph sa 20.

Reputacija Vincea Cartera uvelike je pomogla Toronto Raptorsima da stignu do 94-88 pobjede na gostovanju kod Los Angeles Clippersa. Naime, pri rezultatu 88-90 pola minute prije kraja Quentin Richardson je krtenuo u prodor pod koš Raptorsa, na put mu se podmetnuo Carter, te iznudio osobnu pogrešku u napadu. Do kraja su gosti ubacili četiri koša i stigli do 16. ovosezonske pobjede. Prvi strijelac dvoboja bio je Jalen Rose sa 23 koša, Carter je dodao 22 za pobjednike, dok su najučinkovitiji Clippersi bili Richardson (16, 13 skokova), te Elton Brand (14, 13 skokova).

Denver Nuggetsi uspijevao pobjeđivati i sa pola snage, upravo na takav način svladali su Golden State Warriorse sa 103-79. Sve je bilo riješenu u ranoj fazi uatkmice, pa je čak sedam igrača Nuggetsa ubacilo 10 ili više koševa, a najviše Marcus Camby (17), dok je najbolji Warrior bio Jason Richardson (14).

REZULTATI utakmica NBA lige:

LA Clippers - Toronto 88-94

Sacramento - Utah 98-89

Cleveland - Portland 86-74

Bruno Šundov nije ulazio u igru

San Antonio - Milwaukee 89-74

Toni Kukoč - 18 minuta, 2 koša (šut iz igre 0-6, trica 0-1, slobodna bacanja 2-2), 2 skoka, 1 osvojena i 3 izgubljene lopte

Phoenix - Philadelphia 100-92

Denver - Golden State 103-79

LA Lakers - Boston 105-82