HRVATSKI NOGOMETAŠI

Nikola Kalinić zabio dva gola i namjestio treći za preokret Rome kod Cagliarija

Screenshot: Twitter

ROMA je slavila protiv Cagliarija u utakmici 26. kola talijanske Serie A te se tako ponovno malo primaknula Atalanti na četvrtom mjestu.

Atalanta je danas razbila Lecce 7:2, osvojila nova tri boda i pobjegla na šest bodova prednosti ispred Rome pa je Rimljanima danas na Sardiniji trebala pobjeda.

Naš Nikola Kalinić je prvi put ove sezone zabio u dresu Rome u 29. minuti, nakon što je sjajno reagirao poslije centaršuta i glavom loptu pospremio u mrežu za 1:1.

Kalinić je ovim golom poništio vodstvo do kojeg je Cagliari došao samo minutu ranije nakon gola Joaa Pedra.

Zbog zakonskih restrikcija i TV prava, portali ne smiju objavljivati videomaterijale, ali snimku možete pogledati OVDJE.

Grafika: Sofascore za IndexSport

Nakon toga Kalinić se ponovno upisao u strijelce i zabio novi pogodak u 49. minuti te svoju momčad doveo u vodstvo prije kraja prvog poluvremena.

Roma je otišla na 3:1 nakon što se u strijelce upisao i Justin Kluivert na asistenciju Nikole Kalinića, a novi gol za 2:3 zabio je Gaston Pereiro.

Četvrti gol Rome zabio je Aleksandar Kolarov, a nakon toga je Joao Pedro u 89. minuti zabio za 4:3 i tako postavio konačan rezultat.