Njemačka europski prvak! Nevjerojatnom obranom zaustavila Španjolce

RUKOMETAŠI Njemačke pobijedili su Španjolsku 24:17 i drugi put u povijesti postali europski prvaci.

Njemačka je u finalu vodila od prve do posljednje minute, a Španjolce, koji su u polufinalu izbacili Hrvatsku, razbili su nevjerojatnom obranom. U prvom poluvremenu novi prvaci primili su samo šest golova. Nijemci su odigrali najbolju obranu u povijesti finala europskih prvenstava, jedini dosad koji su suparnika u finalu zadržali na manje od 20 golova bili su Danci prije četiri godine protiv Srbije.

Na golu je blistao Andreas Wolff sa 16 obrana iz 33 španjolska udarca, a najbolji strijelac pobjedničke momčadi bio je Kai Hafner sa sedam golova.

Njemačka se tako na europski tron vratila nakon 12 godina i prvenstva u Sloveniji na kojem su u finalu pobijedili domaćine. Španjolci i dalje čekaju na prvi europski naslov, ovo im je četvrti poraz u finalnim susretima.

Treće mjesto osvojila je Hrvatska pobjedom 31:24 protiv Norveške.