Olić zabio u derbiju protiv Schalkea

SCHALKE i HSV u Gelsenkirchenu odigrali su 1:1 u jednom od derbija 13. kola nogometne Bundeslige. Stuttgart je u drugom pobijedio Bayern rezultatom 3:1, produbivši tako krizu bavarskog kluba.

U početnim sastavima Schalkea i HSV-a, ali i glavnim ulogama, utakmicu su otvorili hrvatski reprezentativci Ivan Rakitić i Ivica Olić. U 12. minuti Schalke je poveo pogotkom Krstajića kojem je ubacivanjem s desne strane asistirao Rakitić, a izjednačio je Olić u padu  udarcem glavom na asistenciju Guerrera u 35. minuti.

Rakitić je u igri proveo 80 minuta, kada ga je zamijenio Azaouagh. U 80 je minuta uspio dva puta pucati prema golu, te točno dodati 16 puta iz 19 pokušaja. Ivica Olić s druge je strane vrataru Schalkea prijetio četiri puta, od čega jednom uspješno. U 87. minuti zaradio je žuti karton.

U Stuttgartu su domaćini, inspirirani sjajnim Marijom Gomezom, odigrali furiozno prvo poluvrijeme povevši protiv trenutačno vodeće momčadi prvenstva 3-0. Dvostruki strijelac bio je Gomez u 10. i 42. minuti, dok je u 30. zabio Bastürk. U 86. minuti na 3-1 smanjio je Luca Toni. Kriza bavarske momčadi, koja je u posljednje dvije utakmice samo remizirala protiv Eintrachta i Boltona na svom travnjaku, time je definitivno potvrđena.

Iako su u momčadi iz Bremena najavljivali kako će Brazilac Diego izostati iz momčadi Werdera protiv Karlsruhera zbog kroničnoih problema s preponama, omaleni je Brazilac istrčao na Wesseru i inspirirao uvjerljivu pobjedu (4-0) protiv dosad najugodnijeg iznenađenja prvenstva. Diego je zabio sam u 25. i 45. minuti, te pripremio akciju za 3-0.

Jurica Vranješ ušao je u igru u 72. minuti umjesto Andreasena.

Hat-trickom Enrica Kerna Hansa je u Rostocku nadigrala Energie 3-2. Za goste je svih devedeset minuta odigrao Mario Cvitanović.

Borussia je u Dortmundu, s Mladenom Petrićem i Robertom Kovačem u sastavu, jedva izvukla bod protiv Eintrachta (1-1). Izjednačio je Kringe deset minuta prije kraja.

Robert Kovač odigrao je svih devedeset minuta za domaće, dok je Mladena Petrića u 67. minuti zamijenio Federico.

Na koncu, Joe Šimunić je odradio svih devedeset minuta na sredini terena za Herthu. Berlinčani su na svom stadionu, na blago snijegom prekrivenu terenu, pobijedili Hannover 1-0.