SERIE A

Ovaj podatak odličan je indikator da bi Milan trebao biti prvak

MILAN je u subotu u gradskom derbiju pobijedio Inter 2:1 golovima Zlatana Ibrahimovića već u prvih 16 minuta, a Nerazzurri su uspjeli samo smanjiti u 29. minuti kada je Ivan Perišić u svom stilu uputio oštru loptu s lijeve strane i pronašao strijelca Lukakua.

Ovim je rezultatom Milan pobjednički niz na početku prvenstva produljio na pet utakmica. Tako je ligašku sezonu dosad ostvario samo četiri puta u povijesti - 1950., 1954., 1992. i 1995. godine.

Svaku od te četiri sezone Milan je završio osvajanjem naslova prvaka.

Naravno da to ne znači automatski da će i ove sezone uzeti Scudetto, ali je svakako indikativno, pogotovo s obzirom na sjajna izdanja koja je pokazivao nakon restarta prošle sezone, kada je ostao neporažen 12 utakmica ubilježivši pritom devet pobjeda i tri remija.