Pogledajte kako je Gvardiol iznudio penal za Manchester City

JOŠKO GVARDIOL je u utakmici 36. kola Premier lige između Manchester Cityja i Wolvesa (5:1) iznudio penal iz kojeg je Erling Haaland doveo domaćine u vodstvo u 12. minuti. Hrvatski reprezentativac odlično je pratio akciju Bernarda Silve, koji ga je pronašao točnom loptom. Gvardiol je krenuo na udarac, a istovremeno je na njega krenuo branič Wolvesa Rayan Ait-Nouri.

Gvardiol je zapucao preko gola, ali je u istom trenutku Alžirac naletio na njega i sudac je procijenio da je to dovoljno za kazneni udarac. Erling Haaland izveo ga je bez problema i do poluvremena je upisao hat-trick. Prvo je u 35. minuti fantastično zabio glavom, a u nadoknadi prvog poluvremena realizirao je još jedan penal za 3:0.

Gosti su smanjili u 53. preko Hwang Hee-chana, ali u sljedećem napadu Haaland je zabio i četvrti gol. Sjajno je primio dugu loptu Fodena i onda iz okreta precizno pogodio suprotni kut. Konačnih 5:1 postavio je Julian Alvarez pet minuta prije kraja.