POI: I TREĆA BRONCA MIHOVILA ŠPANJE

Sjajan nastup na Paraolimpijskim igrama u Ateni hrvatski plivač Mihovil Španja zaključio je osvojivši i treću brončanu medalju.

Nakon trećeg mjesta na 100 leđno i 200 mješovito, 20-godišnji Dubrovčanin je osvojio broncu i na 400 mješovito u kategoriji S8, isplivavši rezultat 4:48.88, što je za skoro dvije sekunde brže od njegova dosadašnja rekorda.

Prvo mjesto i zlatnu medalju s novim svjetskim rekordom osvojio je Nijemac Christoph Burkard (4:40.30), dok je njegov sunarodnjak Christopher Kueken bio drugi (4:47.66).

Nažalost, Ana Sršen nije uspjela zaokružiti još jedan sjajan dan hrvatskog plivanja odličjem. U finalu na 400 slobodno u klasi S9 osvojila je najgore četvrto mjesto. Premda je ponovo srušila osobni rekord, rezultat 5:07.10 minuta nije bio dovoljan za odličje.