LIGE PETICE

Real bez Modrića pobijedio i sačuvao treće mjesto pred divom iz predgrađa

REAL je na domaćem terenu pobijedio Villarreal 3:2 i tako dva kola prije kraja osigurao da će jednu od najgorih sezona novije povijesti završiti na trećem mjestu La lige, ispred senzacionalnog Getafea.

Zidane je protiv drugog najvećeg razočarenja ove sezone u Primeri izveo momčad bez Navasa, Ramosa, Modrića, Benzeme, Viniciusa, Balea...

Tako je išao na ruku Žutoj podmornici koja se bori da ne potone u Segundu, ali već u 2. minuti Mariano Diaz doveo je Real u vodstvo. Međutim, Gerardo Moreno izjednačio je samo devet minuta kasnije.

Novu prednost Realu donosi Jesus Vallejo u 40. minuti, a Diaz svojim drugim golom u 49. minuti odvodi Real na dva gola razlike. Konačan rezultat postavio je Jaume Costa u sudačkoj nadoknadi.