SERIE A

ROMA - JUVENTUS 2:2 Ronaldo sjajnim golom spasio Juventus od poraza s igračem manje

ROMA i Juventus odigrali su 2:2 na rimskom Olimpicu u drugom kolu Serie A.

Domaćin je poveo u 31. minuti golom Jordana Veretouta iz penala. Francuski veznjak izborio je taj penal udarcem prema golu Juventusa, a lopta je na putu pogodila u ruku Adriena Rabiota. Sudac Marco Di Bello dosudio je penal i Rabiotu dao žuti karton.

Rukomet u oba kaznena prostora

Juventus izjednačuje u 44. minuti nakon što je Cristiano Ronaldo izborio penal. Najbolji igrač talijanskog prvaka sjurio se po lijevoj strani, ušao u šesnaesterac te u ruku pogodio Lorenza Pellegrinija.

Portugalac je iz penala poentirao u mrežu Antonija Mirantea.

Dvije minute kasnije, šok za Staru damu. Nakon nekoliko nesretnih odbijanja u polovici Rome, domaćin kreće u munjeviti kontranapad u kojem Henrik Mkhitaryan s lijeve strane razvlači Juventusovu obranu te dodaje na desnu prema Vertoutu.

Francuz izlazi sam na Wojciecha Szczesnog i zabija za vodstvo Vučice.

Rabiotu crveni, Ronaldo spasio stvar

Di Bello je u 62. minuti opravdano isključio Rabiota nakon što je na sredini terena žestoko faulirao Mkhitaryana, ali to nije značilo da je za Pirlovu momčad kraj.

U 69. minuti sjajni Ronaldo zabija svoj klasični gol nakon što mu je s desne strane sjajno ubacio Brazilac Danilo. Ronaldo je na petercu skočio između Brune Peresa i Gianluce Mancinija koji u tom skoku nisu imali nikakve šanse. Glavom je pogodio za izjednačenje i povratak torinskog kluba u utakmicu.

Obje momčadi su do kraja utakmice imale nekoliko polušansi, međutim, sveukupno im je to bilo nedovoljno za pobjedu.

U terminu ranije Napoli je 6:0 pobijedio Genou za koju je Milan Badelj igrao do 64. minute, a Marko Pjaca do 70.

U sljedećem kolu Juventus dočekuje Napoli 4. listopada, a Roma dan ranije ide kod Udinesea.