Rudeš ima trećeg strijelca lige, ali opet je izgubio

U PRVOJ utakmici 16. kola Prve HNL Slaven Belupo je kao gost svladao Rudeš 2:1 (1:0).

Gosti su poveli nesretnim autogolom Mesarića (42) u završnici prvog poluvremena, a domaći su uspjeli poravnati na samom početku nastavka preko Marija Budimira (47). Nekadašnjem Hajdukovom junioru ovo je već sedmi pogodak u povratničkoj sezoni u HNL-u i treći je na ljestvici strijelaca iza Soudanija i Hebera.

No, samo pet minuta potom momčad iz Koprivnice je stigla do nove prednosti koju joj je osigurao Ivanovski (52).

Pred 100 gledatelja na stadionu u Kranjčevićevoj sudio je Matoc iz Zaprešića.

Sedmi Slaven Belupo sada ima 17 bodova, dok je posljednji Rudeš ostao na 11. Između njih su Istra 1961 i Cibalia s po 13.

Na ljestvici vodi Dinamo s 37 bodova, ispred Osijeka s 27 te Rijeke i Hajduka koji imaju po 25.