SERIE A

SASSUOLO - INTER 0:3 Bez zaraženog Brozovića Inter dobio derbi za drugo mjesto

U PRVOJ UTAKMICI 9. kola talijanskog prvenstva Inter je u gostima u Reggio Emiliji uvjerljivo pobijedio Sassuolo rezultatom 3:0 (2:0).

Susret je bio riješen već u prvih 15-ak minuta jer tada je Inter već imao prednost od 2:0, nakon gola Sancheza (4') i autogola Chirichesa (14'). Konačni rezultat u drugom dijelu postavio je Gagliardini (60').

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić igrao je za Inter do 85. minute, dok je Marcelo Brozović propustio i ovaj susret zbog zaraze koronavirusom. Iako je jučer bio negativan, danas je Inter prije utakmice objavio da je nalaz njegovog testa "blago pozitivan".

Inter se pobjedom bodovno izjednačio sa Sassuolom (18 bodova), a zbog bolje gol razlike popeo se na drugo mjesto. Dva boda zaostaju za vodećim Milanom, a imaju jedan više od Rome koja drži četvrto mjesto na ljestvici.