La Liga

Sevilla pobijedila Valenciju i ostala u utrci za titulu. Rakitić ušao u finišu

SEVILLA je pobijedila Valenciju 1:0 u 36. kolu La Lige i ostala u utrci za prvaka Španjolske.

Jedini gol postigao je En Nesyri nakon proigravanja rezervista Fernanda u 66. minuti utakmice.

Rakitić ušao pred kraj susreta

Hrvatski veznjak Ivan Rakitić na teren je ušao u 84. minuti umjesto Susa, a bio mu je to 35. ligaški nastup ove sezone. U njima je postigao četiri gola i podijelio dvije asistencije.

Sevilla je ovom pobjedom stigla na samo tri boda zaostatka u odnosu na Atletico, koji će u ovom kolu večeras od 22 sata igrati kod kuće protiv Real Sociedada.

Domaća momčad je od početka krenula po gol, ali mnogo se mučila da dođe do pobjede. U prvom poluvremenu najbolje šanse imali su Gudelj i Suso, kojem je u 22. minuti poništen i pogodak.

Sevilla i dalje može do titule

Valencija je mogla razočarati Sevillu u 57. minuti kada je Vallejo imao veliku šansu, ali je Bono obranio njegov udarac.

Nova opasnost pred golom gostiju desila se u 62. minuti kada je Papu Gomez nedugo nakon ulaska s klupe iz vrlo dobre pozicije šutirao ravno u golmana.

Sevilla je do pogotka stigla u 67. minuti kada je Fernando sjajno proigrao En Nesyrija, koji je pogodio za 1:0.

Do kraja susreta nije bilo velikih šansi i Sevilla je došla do pobjede koja je ostavlja u borbi za titulu.