SHOW LAZIJA U DERBIJU Immobile hat-trickom i asistencijom uništio Milan

LAZIO je razbio Milan u trećem kolu Serie A. Od velikog talijanskog derbija rimska momčad napravila je vlastiti show i slavila s velikih 4:1 na Olimpicu.

Momčad Simonea Inzaghija načela je goste u četiri minute prvog i dvije drugog poluvremena.

Prvo je Ciro Immobile u 38. zabio iz penala, a u 42. povisio na 2:0 prekrasnim volej udarcem nakon centaršuta Senada Lulića. Rossoneri su bili na konopcima, a nokaut je uslijedio početkom drugog poluvremena.

Lulić je ponovno ubacio, Parolo majstorski dodao do Immobilea, a napadač Lazija u 48. potpisao hat-trick. Međutim, nije tu nije bio kraj. Izgubljena momčad Vincenza Montelle praktički je krenula s centra, a semafor je pokazao 4:0.

Poslije tri gola Immobile je povukao kontranapad i asistirao za Alberta, koji je matirao Gianluigija Donnarummu i potvrdio veliku pobjedu.

Do kraja su gosti pokušali reagirati. Nikola Kalinić ušao je u igru u 56. minuti umjesto Fabija Borinija, ali sve što je Milan uspio napraviti jeste zabiti jedan gol preko Riccarda Montoliva u pomenutoj 56. minuti za 4:1.

Također, ovo je najveća pobjeda Lazija nad rivalom iz Lombardije u Serie A od 1997. godine, kada je bilo 3:0 u Rimu.