Spursi bolji od Dallasa

SACRAMENTO Kingsi uspjeli su kod kuće svladati trostruke prvake LA Lakerse 107:99 i sada samo tri pobjede zaostaju za trenutno najboljim u ligi Dallasom.

Chris Webber (26, 11 skokova) je bio ključni čovjek Kingsa sa 10 poena u zadnjoj četvrtini u kojoj je i pala odluka o pobjedniku. Webberu su u završnici pomogli Peđa Stojaković (23) sa devet koševa i Mike Bibby (19), sa koševima četiri minute prije kraja kada su Lakersi vodili sa 90:89. Kobeu Bryantu (34) je bilo uzalud 26 poena u drugom poluvremenu, a Shaquille ONeal (28, 13 skokova) je ipak imao malo razloga za sreću, jer je postao 28. košarkaš u povijesti lige sa više od 20.000 poena.

Drugi derbi Zapada pripao je gostima - San Antonio Spursi su sa 112:110 u produžetku svladali Dallas Maverickse, a pobjednički koš postigao je u zadnjoj sekundi Tony Parker (22). Sve zasluge idu i Timu Duncanu (25, 18 skokova) i Maliku Roseu (22), pa je San Antonio sa devetom pobjedom u zadnjih 11 utakmica na drugom mjestu lige, a imaju izvanredan skor na gostovanjima - od zadnjih 14 izgubili su samo jednom. Nick Van Exel (35) i Dirk Nowitzki (34) bili su junaci kod Dallasa.

U derbiju Istoka Detroit Pistonsi su sa uvjerljivih 113:85 svladali Philadelphia 76erse, a Chauncey Billups (29) je zabio 16 koševa već u prvoj četvrtini. Briljirao je i Ben Wallace sa 22 skoka i čak devet blokiranih šuteva, pa je Detroit sa šestom pobjedom u zadnjih sedam dvoboja zadržao vodstvo na Istoku. Prvi strijelac Philadelphie Allen Iverson pogodio je tek dva od 11 šuteva i sa 5 poena završio čak 22 poena ispod svojeg prosjeka, a nakon 186 utakmica po prvi puta nije dostigao barem deset koševa.