Srebro za Miloša Miloševića

HRVATSKI plivač Miloš Milošević osvojio je srebrnu medalju na 50m leptir na Europskom prventvu u kratkim bazenima u njemačkoj Riesi.

Zlato je pripalo Fincu Jereu Hardu s vremenom 23.47 sekundi. On je za 15 stotinki bio brži od Miloševića, koji je svojoj brojnoj kolekciji medalja u ovoj disciplini, među kojima se izdvajaju naslovi europskog prvaka na prvenstvima u Sheffieldu i Valenciji, pridodao srebro.

U istoj disciplini mladi Alexei Puninski osvojio je sedmo mjesto sa 46 stotinki slabijim vremenom od pobjednika.

U finalu na 200m leđno za plivačice mlada Dubrovkinja Sanja Jovanović, koja je jutos u kvalifikacijama isplivala novi hrvatski rekord (2:13.65), osvojila je sedmo mjesto s vremenom 2:13.69. Zlato je pripalo Britanki Sarah Price (2:05.19).

Miloševićevo srebro posljednjeg dana Europskog prvenstva, druga je hrvatska medalja iz Riese. Hrvatski predstavnici ostvarili su još šest finala, a pala su i tri državna rekorda.