Stroblu prvi spust, Ivica Kostelić 57.

AUSTRIJANAC Fritz Strobl pobjednik je prvog spusta Svjetskog kupa, što je održan u kanadskom Lake Louiseu, dok je hrvatski skijaš Ivica Kostelić osvojio 57. mjesto.

Olimpijski pobjednik iz Salt Lake Citya je slavio sa svega devet stotinki sekunde prednosti ispred Norvežanina Kjetil Andre Aamodta, dok je treće mjesto pripalo Marcu Buechelu iz Lihtenštajna. Četvrtu poziciju zauzeo je Austrijanac Hermann Maier. Amerikanac Bode Miller na prvim vratima je načinio veliku pogrešku i nije se plasirao među prvih 20. Na koncu je zauzeo 22. mjesto sa skoro dvije sekunde zaostatka.

U Lake Louiseu je nastupio i hrvatski skijaš Ivica Kostelić, koji je startao s brojem 66. kao posljednji i zauzeo je 57. mjesto sa 4.19 sekundi zaostatka za pobjednikom. Utrku je završilo 60. skijaša.

U ukupnom poretku svjetskog kupa nakon dvije od 38 utrka vodi Hermann Maier (150) ispred Strobla (100) i Millera (89). Ovom pobjedom, Strobl je naravno, poveo karavanu spustaša sa 100 bodova, Aamodt je drugi sa 80, a treći je Buchel sa 60 bodova.