Suze Gibraltara obišle svijet: Pogledajte kako je golman od šoka padao s nogu

ZA senzaciju jučerašnje večeri u Ligi nacija pobrinuo se Gibraltar koji je u Jerevanu pobijedio Armeniju 1:0 ostvarivši prvu pobjedu u nekom službenom susretu otkako je postao član UEFA-e u svibnju 2013. godine.

Gibraltar je na 198. mjestu FIFA-ine ljestvice i do sada je nanizao 22 poraza uz negativnu gol-razliku 4-107. Najmanja UEFA-ina članica upisala je tek dvije pobjede u prijateljskim susretima, i to protiv Malte u lipnju 2014. godine i protiv Latvije u ožujku ove godine.

Armenija je dominirala od prve do zadnje minute. Domaćin je uputio čak 35 udaraca prema vratima Kylea Goldwina, međutim gosti su se sjajno branili. Presudio je pogodak Josepha Chipolina u 50. minuti iz jedanaesterca.

Nakon utakmice uslijedilo je nezapamćeno slavlje Gibraltaraca, a u svemu se posebno izdvajao golman Kyle Goldwin, 33-godišnjak koji je padao s nogu od silnog uzbuđenja. Plakao je kao tužna godina, nije znao što bi sa sobom od silne sreće. Zaista upečatljive scene zbog kojih volimo sport.