Švedski rukometaši ostali bez Pekinga!

RUKOMETAŠI Švedske neće na Olimpijske igre u Peking, nakon što su izgubili od Islanda 29:25 u odlučujućoj utakmici kvalifikacijske skupine u Poljskoj.

Nordijski dvoboj između Švedske i Islanda, koji je pobjedniku osiguravao plasman na Olimpijske igre, bio je izjednačen u prvom poluvremenu, pa se na odmor otišlo s rezultatom 13:13. No, Islanđani su već u 12. minuti nastavka imali četiri razlike, 21:17. Šveđani su imali snage smanjiti zaostatak na gol razlike, ali se Island novom serijom 4:0 odlijepio na nedostižnu prednost.

Najefikasniji u Islandu bio je klupski suigrač Petra Metličića u Ciudad Realu Olafur Stefansson sa 6 pogodaka, a odličan je bio i vratar Hreidar Gudmundsson sa 16 obrana. Šveđane je predvodio Jan Lennartsson sa 7 golova.

U drugoj utakmici 3. kola skupine u Wroclavu, domaćin Poljska pobijedila je Argentinu s 28:26. Prema tome, plasman u Peking iz ove kvalifikacijske skupine izborili su Poljska i Island.