TEŽAK PORAZ U BEOGRADU Cedevita izgubila od Zvezde u derbiju za drugo mjesto

U DERBJU 16. kola regionalne košarkaške ABA lige Cedevita je u Beogradu izgubila od Crvene Zvezde sa 82:66 (26:13, 28:16, 18:11, 10:26) i time upisala četvrti poraz.

Obje momčadi su beogradski ogled dočekale s omjerom 12-3 iza vodeće Budućnosti (14-2) i bila je to vrlo važna utakmica u borbi za vrh. Nažalost, dvoboj je bio lišen neizvjesnosti jer domaćin već nakon prve četvrtine imao 13 koševa prednosti (26:13). Zvezda je na poluvremenu imala + 25 (54:29), a na koncu treće dionice i ogromnih +32 (72:40). Posljednju četvrtinu Cedevita je dobila sa 16 razlike i tako uspjela barem malo ublažiti poraz.

Bio je to treći iznimno važan ogled Cedevite u posljednjih desetak dana, nažalost i treći poraz. Cedevita je u susretu 1. kola Eurokupa u Trentu ispustila 18 poena prednosti i naposljetku izgubila, a potom je u 2. kolu u Zagrebu protiv Budućnosti ispustila dvocifrenu prednost i tako u Top 16 Eurokupa ušli s 0-2. U Beogradu je tražila pobjedu kojom bi ostala u borbi za prvu poziciju uoči doigravanja, ali je upisala težak poraz.

Domaćine su do pobjede predvodili James Feldeine s 27 koševa i Taylor Rochestie s 15 koševa i 10 asistencija, dok su kod Cedevite najefikasniji bili Demetris Nichols s 13 koševa,Will Cherry s 12, te Karlo Žganec s 11 koševa.

Na ljestvici vodi Budućnost s 30 bodova, Crvena zvezda ima 29 bodova, a Cedevita 28 bodova. Zadar je sedmi s 22 boda koliko ima i Cibona na devetom mjestu, no Zadar ima utakmicu manje. MZT je i dalje posljednji s 19 bodova. Kolo će u ponedjeljak zatvoriti Zadar i FMP.