HNL

Torcida transparentom poslala poruku, a onda je uslijedila bakljada

Screenshot: Dalmatinski portal

HAJDUK je furioznom igrom deklasirao Rijeku i već u prvom poluvremenu utakmice 30. kola HNL-a  stigao do prednosti od 3:0 golovima Jurića (2), Hamze (30) i Caktaša (45), a prednost domaćih mogla je biti i veća jer je Jurić osim pogotka u prvih 15 minuta još pogodio i vratnicu te gredu.

Konačnih 4:0 postavio je Caktaš svojim drugim golom već u 50. minuti, a slavlje Torcide nije prestajalo cijelu utakmicu. Torcida je u 68. minuti podigla transparent na kojem je pisalo: "Za grupu čast se i na ulicu brani. Držite se braćo, brzo proć' će dani".

Odmah po dizanju transparenta krenula je velika bakljada, a nekoliko baklji završilo je u prolazu gdje se nalaze policajci. Osim toga, Torcida je na sjeveru zapalila nekoliko riječkih "krpa", a stradala je i jedna stolica, ali vatra je brzo ugašena.