hnl

VARAŽDIN - ISTRA 1:1 Drama u derbiju začelja, Istru spasio VAR i penal u 97. minuti

Foto; Pixsell

U 13. KOLU u derbiju začelja Varaždin i Istra odigrali su 1:1. Za Varaždin je zabio Obregon u 51. minuti, a Istra je izjednačila penalom u 97. minuti, nakon intervencije VAR-a.

VARAŽDIN - ISTRA 1961 1:1 (Obregon 51' / Gržan 90+7'-11m)

VARAŽDIN: Horkaš; Urata, Pellumbi, Stolnik, Tkalčić, Delić, Senić, Đurasek, Obregon, Peco, Pellumbi, Skorup

ISTRA 1961: Juric; Blagojević, Bosančić, Galilea, Gonzalez, Gržan, Guzina, Hujber, Paez, Špoljarić, Vuk

Istra je bolje otvorila utakmicu u Varaždinu, ali prvi pogodak na utakmici zabili su domaćini koji su nakon 20-ak minuta uspjeli uspostaviti ravnotežu na terenu. Gol je postignut iz vrlo neobične situacije, prethodile su mu dvije ozljede. Prvo je igrač Varaždina Peco ozlijedio mišić, ali igrači Istre nisu izbacili loptu van terena da bi protivniku pružila pomoć, već su krenuli u napad. No brzo su izgubili loptu i sijevnula je kontra Varaždina. Obregon prima loptu, prati za Paez, ali u tom trenutku za mišić se hvata branič Istre, a kolumbijski napada neometano puca iskosa s lijeve strane s 10-ak metara. Udarac nije bio opasan ni jak, ali zbog greške vratara Jurica lopta ulazi u mrežu.

Drama se odigrala u posljednjim trenucima utakmice, kada je u kaznenom prostoru veteran Varaždina Leon Benko igrao rukom. Pokušao je glavom izbaciti ubačaj, ali je promašio te ga je lopta pogodila u ruku. Sudac Pajač je nakon pregledavanja snimke dosudio je kazneni udarac, a Šime Gržan bio je siguran i zabio za važan bod Istre.

Varaždin je sada na osmom mjestu ljestvice, a Istra je deveta s jednakim brojem bodova (9), ali lošijom gol razlikom. Bod manje od Istre i Varaždina ima Lokomotiva koja od 17.05 sati gostuje kod Gorice (PRATITE UŽIVO OVDJE

Na vrhu su Dinamo i Osijek sa po 26 bodova, no Dinamo ima utakmicu manje.

Ključne minute susreta:

97' GOOOL ZA ISTRU! Pajač je dosudio penal, zabio je Gržan za veliki bod gostiju.

90+3' Veliki prosvjed igrača Istre na terenu, navodno je rukom igrao Benko u kaznenom prostoru. Traže penal. Pajač nakon intervencije VAR-a ide gledati snimku.

90+1' Sijevnula je kontra Varaždina Posavec pogađa gredu.

86' - Škaricama s 15 metara od gola atraktivno pokušava zabiti Fuentes, ali lopta ide pokraj gola.

53' Ulazi Antonio Perera Calderon, izašao je Paez kod Istre.

52' Izmjena kod Varaždina, Peco izlazi, ulazi Daničić.

51' GOOOOL ZA VARAŽDIN! OBREGON! Kolumbijac je zabio iskosa s lijeve strane za vodstvo Varaždina.

49' - U nastavku prvi prijeti Varaždin. Iz daljine puca Petković ali daleko od gola.

46' Dvije zamjene: Izlazi Delić, ulazi Petković kod Varaždina. Izlazi Skorup, a ulazi Posavec za Istru.

45' Kraj poluvremena, rezultat 0:0

45' - Obregon je započeo dobar napad Varaždina, dodao za Pecu, a on iz teške pozicije puca preko gola.

42' U završnici poluvremena Varaždin ima inicijativu, ali do odmora nismo vidjeli pogodak.

32' - Opet Špoljarić prijeti Horkašu, glavom je promašio s pet metara iako je bio u dobroj poziciji bez čuvara oko sebe. No i ovaj put oglasio se sudac, s malim zakašnjenjem i podignuo zastavicu za zaleđe.

23' - Istra opet prijeti preko Špoljarića, igrača Osijeka na posudbi u Puli, ali pomoćni sudac označio je zaleđe.

22' Bolje otvaranje Istre, Varaždin tek sad uspijeva posložiti sustav na terenu.

18' - Prvi pokušaj Varaždina, Peco puca, ali Jurić brani.

11' - Opasnost pred golom Varaždina, Špoljarić je imao priliku na drugoj vratnici nakon gužve u šesnaestercu, ali zakasnio je s reakcijom.

5' - Prvi udarac, pucao je Hujber s desetak metar, ali vratar Varaždina Horkaš na prvom je mjestu u prvom kutu.