Video - Pato u velikom derbiju dao do znanja: Ovo je sezona Rossonera!

MILAN je razbio Inter i najvećim rivalima pobjegao pet bodova na vrhu ljestvice! Na krilima fantastičnog Pata i dva njegova pogotka Milan je u 275. milanskom gradskom derbiju možda riješio i pitanje prvaka. Slavili su rossoneri 3:0, a  točku na i velikog trijumfa stavio je u 90. minuti iz penala Antonio Cassano, koji je ipak imao vremena da zaradio drugi žuti karton te ranije napusti igru. Pola Milana večeras slavi heroja Pata, koji je prvi pogodak zabio u 44. sekundi susreta, a drugi nakon sat vremena igre, neposredno nakon što je izludio Chivua pa ga je rumunjski branič zaustavio prekršajem za crveni karton.

Put do 108. pobjede (Inter je upisao 95 pobjeda, op.a.) u derbiju "della Madonnina" Milan je trasirao već u prvoj minuti susreta. Akciju je započeo Pato dodavanjem za Gennara Gattusa, čije proigravanje za Robinha u sredini kaznenog prostora nije dobro raščišćeno. Situaciju je iskoristio Pato i ničiju loptu pospremio u mrežu istrčalog Julija Cesara već u 42. sekundi susreta. Bio je to Patov 12. ovosezonski prvenstveni gol, a 13. je zabio u 62. minuti nakon akcije koju je pokrenuo Clarence Seedorf. Nizozemski veteran proigrao je na desnom krilu Ignazija Abatea, a njegovo je ubacivanje lijepim naklonom realizirao mladi Brazilac. Valja reći da je u tim trenucima Milan već igrao s igračem više na travnjaku budući je u 52. minuti isključen Cristian Chivu nakon što je kao posljednji igrač obrane oborio upravo Pata.

Posljednji gol na susretu i točku na i na veliku pobjedu "rossonera" stavio je u 90. minuti "džoker" s klupe Antonio Cassano, koji je sigurno realizirao jedanaesterac koji je prethodno sam izborio nakon što ga je u kaznenom prostoru oborio Javier Zanetti.

Cassano je na kraju uspio zaraditi isključenje u nešto više u deset minuta provedenih na travnjaku. Prvi žuti karton zaslužio je zbog skidanja manjice prilikom proslave gola, drugog zbog nepotrebnog prekršaja duboko u sudačkoj nadoknadi.

Od početka susreta Milan je bio bolja momčad na susretu, te je iskoristio svoje prilike, a Inter može žaliti posebice za stopostotnom prilikom Samuela Eto'a iz 43. minute. Naime, tada je Kamerunac neometan s neka dva metra udaljenosti uspio promašiti prazna vrata.

Allegri: Ovo nije utakmica kojojm se osvaja scudetto

U svakom slučaju, Milan je pobjedom došao do velikih pet bodova prednosti nad drugoplasiranim Interom sedam kola prije kraja sezone i napravio veliki korak ka osvajanju 18. prvenstvenog naslova i prvog nakon 2004. godine.

"Nije to bila utakmica kojom se osvaja "scudetto" iako nam je donijela veliki poticaj na ljestvici. Nakon nekoliko posljednjih tjedana ovakav uspjeh može biti psihološka prekretnica", rekao je nakon susreta Massimiliano Allegri, trener Milana nakon prve pobjeda "rossonera" u zadnja tri kola nakon remija s Barijem (1:1) i poraza od Palerma (0:1).

"U prvom poluvremenu bili smo prespori, ali u drugom smo bili bolji. Mislim da je pobjeda na kraju i više nego zaslužena i cijela momčad je odradila odličan posao. Pato je odigrao sjajnu utakmicu i bio je vrlo dobar u napadanju Interovih centralnih braniča. Seedorfova izvedba bila je izvanredna, pokazao je svu svoju kvalitetu, dok je Robinho isto odigrao dobru utakmicu iako nije iskoristio nekoliko dobrih prilika."

Kritički se trener Rossonera dotaknuo strijelca posljednjeg gola Antonija Cassana.

"Šteta zbog Cassana. Nažalost, postoji ta neugodna navika skidanja dresa kod proslave gola. Antonio je znao kakve su posljedice i to se moglo izbjeći, kao i kasniji prekršaj."