U DVIJE utakmice 18. kola francuske nogometne lige odigrane tijekom nedjeljnog popodneva domaćini su slavili s 1:0. Ajaccio je nadigrao Rennes, a Bordeaux Sochaux.

Iako su imali znatno više pokušaja udarca prema vratima posljednjeplasirane momčadi Le Championnata igrači Rennesa poraženi su na gostovanju kod Ajaccioa 1-0, a jedini strijelac je bio Diawara u 83. minuti. No, niti ova pobjeda nije domaćinima donijela značajniji pomak jer im pozicije koje znače ostanak u društvu najboljih “bježe” za još 6 bodova.

Bordeaux je, pak, upisao 5. pobjedu i učvrstio poziciju u sredini ljestvice, ali i pogurnuo Sochaux bliže skupini klubova kojima prijeti borba za ostanak. Jedini strijelac za “žirondince” bio je Sane u 22. minuti.

U najzanimljivijem ogledu kola kojeg s pravom možemo nazvati derbijem, od 21 sat na Parku prinčeva igraju Paris Saint Germain i aktualni prvak Lille.