FINALE KUPA

VIDEO Armada euforično slavi trijumf Rijeke nad Dinamom u finalu Kupa

DINAMO - RIJEKA 1:3 u finalu Kupa u Puli. Na stadionu Aldo Drosina bile su po tri tisuće navijača oba kluba.

Brojnija Armada bila je na južnoj, dok su BBB-i bili na sjevernoj tribini. Pripadnici obje navijačke skupine odlično su navijali od početka utakmice.

Kvržićev gol za nedostižnu prednost Rijeke 3:1 Armadino je ogorčenje pretočio u novu euforiju koja nije prestajala sve do nakon utakmice u velikom slavlju povodom osvajanja Kupa:

Penal za Dinamo u 74. minuti nakon Escovalovog igranja rukom, za koje Riječani smatraju da nije bilo za najstrožu kaznu, izazvao je ogorčenje navijača Rijeke. To što je Sluga obranio penal Olmu nije ih umirilo, nego skandiraju "Croatia", poistovjećujući ovaj Dinamo s inkarnacijom tog kluba iz Tuđmanove ere, u kojoj je 1999. Rijeci uzeto prvenstvo.

Dani Olmo je nakon kaznenog udarca išao izvesti korner, a navijači Rijeke to su iskoristili da ga gađaju plastičnim čašama s pivom.

Gol koji je Oršić zabio u 63. minuti za Dinamo i tako smanjio prednost Rijeke na 2:1 potpuno je razbudio BBB-e.

Navijači Rijeke sredinom prvog dijela izveli su koreografiju preko cijele tribine s bijelim i plavim zastavama:

Amada je Čolakov gol za vodstvo Rijeke u 13. minuti, a zatim i Halilovićev u 39. minuti za podebljanje vodstva, naravno, popratila euforičnim slavljem te još glasnijim navijanjem.

Ali ni BBB-i na drugoj strani ne posustaju i zaostatak njihove momčadi nije ih pokolebao:

Pogledajte i poslušajte Armadu u akciji u finalu Kupa:

Istočna tribina bila je poluprazna sve do samog početka utakmice, ali ubrzo nakon starta finala i ona se napunila.

Uvertira utakmici bila je na pulskim ulicama. Tamo su se sukobili pripadnici Demona, navijačke skupine koja prati Istru, i BBB-a.

U tučnjavi je oštećen jedan automobil, a sudionici sukoba u rukama su imali  palice i remen.

Policija je brzo reagirala, a prilikom dolaska snaga reda na mjesto okršaja, navijači su pobjegli.

"Bile su dvije dojave o remećenju javnog reda i mira, jedna u Ulici Marka Marulića, druga u kafiću. Jedna je osoba uhićena", potvrdili su nam iz policije.