ČETVRTI su uzastopni poraz ubilježili nogometaši Sportinga iz Gijona u španjolskom prvenstvu. U nedjelju ih je u 21. kolu s 3:1 svladala Almeria.

U vrlo nervoznom dvoboju, koji je okončan s čak tri crvena kartona, hrvatski je reprezentativni napadač Mate Bilić u dresu poražene momčadi sudjelovao do 58. minute kada ga je zamijenio Miguel Cuevas.

Već u 12. minuti Almeria je ostala s igračem manje kad je zbog igranja rukom u kaznenom prostoru isključen Chico. S bijele je točke točan bio Diego Castro. Međutim, prednost u rezultatu i broju igrača Sporting nije znao sačuvati. Već je tri minute kasnije izjednačio Crusat, da bi Cisma doveo Almeriju u vodstvo u 42. minuti.

U završnici utakmice Sporting je ostao bez dvojice igrača, a primio je i još jedan pogodak. Najprije je Barral u 79. minuti dobio drugi žuti karton, tri minute kasnije je njegov suigrač Gregory zbog incidenta sa skupljačem lopti zaradio izravno isključenje, a u međuvremenu se u strijelce upisao Guilherme.

Mallorca i dalje ima savršeni učinak u domaćim utakmicama. U nedjelju je s 1:0 svladala Villarreal i došla do desete pobjede pred svojim navijačima iz isto toliko pokušaja.

Primera, 21. kolo:

Malaga – Deportivo 0:0

Athletic Bilbao – Xerez 3:2 (Muniain 2, Llorente 64, 85 / Moreno 10, Bermejo 40)

Mallorca – Villarreal 1:0 (Nunes 81)

Osasuna – Tenerife 1:0 (Aranda 47)

Almeria – Sporting Gijon 3:1 (Crusat 15, Cisma 42, Guilherme 80 / Diego Castro 12 - 11 m)