U DVOBOJU četvrtog kola talijanske Serije A nogometaši Intera pobijedili su u Cagliariju istoimenu domaću momčad 2:1. Gostima je isključen trener Jose Mourinho.

Dogodilo se to u 58. minuti utakmice, nakon što je Portugalac žestoko reagirao na odluku suca utakmice Orsata di Schija, koji nije dosudio prekršaj Interu unatoč očitom prekršaju nad Marijem Balotellijem. U tim je trenucima Inter već vodio 2:1, te su prvaci do kraja utakmice sigurnom igrom sačuvali prednost.

Do nje su došli početkom drugog poluvremena dvama pogocima argentinskog napadača Diega Milita, koji je time preokrenuo 1:0 vodstvo domaćih iz prvog poluvremena. Argentrinac na kontu već ima četiri prvenstvena pogotka.

Uvjerljivo je do nove pobjede došla vodeća Sampdorija, koja je na svom Luigi Ferraris stadionu pobijedila Sienu 4:1. Dva je pogotka za domaće postigao Padalino, dok je sjajni Antonio Cassano pripremio akcije za tri pogotka svojih suigrača.

U redovima gostiju svih je devedeset minuta odigrao mladi hrvatski reprezentativac Mato Jajalo (21). Prvi mu je to put da je počeo utakmicu.

Milan je teškom mukom na San Siru pobijedio Bolognu 1:0. Gol odluke u 75. je minuti zabio Clarence Seedorf.

Parma je kao domaćin pobijedila Palermo 1:0. Hrvatski centarfor gostiju Igor Budan ušao je u igru na gostovanju kod svoje bivše momčadi u 57. minuti.