Williams najbrža na svijetu

NAKON što je u muškoj konkurenciji na 100 metara slavio Amerikanac Justin Gatlin doznali smo i ime najbrže atletičarke na svijetu to je Amerikanka Lauryn Williams, koja je po velikom pljusku finalnu utrku istrčala za 10.93 sekunde.

Vlasnica srebrne medalje sa Olimpijskih igara u Ateni slavila je ispred Jamajčanke Veronice Campbell (10.95) i Francuskinje Christine Arron (10.98). Premda je francuska atletičarka vodeća u redoslijedu Zlatne lige i premda je bila glavna favoritkinja za naslov ipak nije uspjela osvojiti svoje prvo zlato na velikim natjecanjima.

8. Julija Nesterenko (Blr) 11.13

Rezultati polufinalnih utrka na 400 metara na Svjetskom atletskom prvenstvu u Helsinkiju:

Bergqvist zlatna, Blanka Vlašić bez finala

Šveđanka Kajsa Bergqvist pobjednica Grand Prix mitinga "Zagreb 2005", očekivano je osvojila zlatnu medalju u skoku u vis na Svjetskom prvenstvu u Helsinkiju.

Dvadesetdevetogodišnja Šveđanka bila je sjajno raspoložena, sve je visine do dva metra (1.85, 1.89, 1.93, 1.96, 1.98) preskočila iz prvog pokušaja. Dva metra je uspjela svladati u drugom, a potom je 2.02 preskočila iz prvog pokušaja što je bilo dovoljno za zlatnu medalju. Na posljednja dva SP-a Kajsa je bila treća.

Amerikanka Chaunte Howard njezin ritam uspjela je pratiti do 1.96 kada su počeli prvi problemi. No, sveučilišna prvakinja Sjedinjenih Država iz drugog je pokušaja preskočila 1.96, 1.98, a dva metra iz trećeg pokušaja. Na 2.02 tri puta je rušila letvicu. Treće mjesto je pripalo Šveđanki Emmi Green sa preskočenih 1.96 metara.

Olimpijska pobjednica Ruskinja Jelena Slesarenko zbog ozljede je odustala od nastupa uoči kvalifikacija, dok Blanka Vlašić nije uspjela izboriti finale.