Zagreb Open: Tursunov zaustavio Karanušića

U POLUFINALU ATP Challengera koji se za nagradni fond od 75.000 dolara igra na terenima Sportskog parka Mladost u Zagrebu neće biti hrvatskih predstavnika. Posljednja hrvatska nada Roko Karanušić izgubio je četvrtfinalni dvoboj protiv drugog nositelja, Rusa Dmitrija Tursunova sa 3:6, 3:6.

Ruski tenisač, 84. na ATP ljestvici oduzeo je servis Karanušiću pri rezultatu 2-1 u prvom setu, te tu prednost očuvao do kraja. Istina, iskoristio je tek šestu set-loptu, nakon što je Karanušić spasio dvije prilike za dvostruki "break" pri rezultatu 5-2, te potom douzvolio i izjednačenje na svoj servis nakon 40-0, ali naš igrač nije dobio niti jednu priliku za povratak izgubljenog servisa.

U drugom setu Tursunov je prvi put oduzeo servis Karanušiću pri rezultatu 2-2, a nakon što nije iskoristio dvije prilike za povratak u meč pri zaostatku 3-4 Roko se praktički predao. U posljednjem gemu Karanušić je načinio tri uzastopne dvostruke servis pogreške kojima je Rusu omogućio prolazak u polufinale.