KRAJ ZA MLADE Hrvatska bez polufinala i plasmana na Svjetsko prvenstvo

HRVATSKA U19 reprezentacija izgubila je u Aalenu od Francuske s 2:0 u drugom kolu Europskog prvenstva u Njemačkoj. Momčad Ferda Milina potpisala je drugi poraz, nakon onog u prvom kolu od Nizozemske (3:1), dok su Tricolori stigli do prve pobjede u skupini B.

Time je Hrvatska, kolo prije kraja, završila na posljednjem četvrtom mjestu skupine, ostala bez plasmana u polufinale te izgubila šanse za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Južnoj Koreji 2017. godine.

Naši mladi igrači imali su nekoliko prilika za pogodak u otvaranju utakmice, a nakon što ih nisu iskoristili Francuzi su od sredine prvoga poluvremena preuzeli kontrolu nad igrom i poveli u 37. minuti. Ludovic Blas je pravovremenim okomitim proigravanjem uhvatio u raskoraku hrvatske stopere, loptu je u kaznenom prostoru prihvatio Jean-Kevin Augustin i preciznim udarcem svladao Leticu.

U drugom poluvremenu Hrvatska je preuzela više rizika u igri nastojeći doći do poravnanja, ali tako je samo ostavila puno prostora za francuske protunapade. Pogodak za 2-0 postigao je Kylian Mbappe u 69. minuti nakon što su hrvatski stoperi još jednom "zaspali", Issa Diop je izveo slobodni udarac sa svoje polovice, Mbappe se ubacio između naša dva obrambena igrača i sjurio se prema vratima, te bez problema još jednom svladao Leticu.

U prvom susretu 2. kola ove skupine ranije u petak Engleska je svladala Nizozemsku sa 2-1, te se tako sa šest bodova plasirala u polufinale. Francuska i Nizozemska imaju po tri boda, te će o drugom polufinalistu iz ove skupine odlučivati u međusobnom ogledu u ponedjeljak, dok je Hrvatska posljednja bez bodova.

Posljednji nastup naši će reprezentativci na ovom natjecanju imati u ponedjeljak u podne u Heidenheimu protiv Engleske.

HRVATSKA - FRANCUSKA 0:2

Tijek utakmice:

93' Kraj utakmice. Hrvatska je, nakon poraza od Nizozemske, izgubila i od Francuske s 2:0.

89' Mbappe, strijelac drugog gola, izašao je iz igre a zamijenio ga je Aye.

80' Mbappe je opalio s ruba šesnaesterca, ali je Letica uspio obraniti njegov udarac.

74' Strijelac prvog gola Augustin izlazi iz igre, a mijenja ga Thuram.

71' Umjesto Harita u reprezentaciji Francuske u igru ulazi Fuchs

70' Ulazi Moro umjesto Lovrena.

69' GOOOL za Francusku! 0:2, strijelac KYLIAN MBAPPE! Hrvatska obrana ispala je nakon duge lopte, a Mbappe sjajno obišao Leticu te zabio za velikih 0:2!

66' Michelin je zaradio žuti karton.

62' I Lovren je dobio žuti karton nakon prekršaja nad igračem Francuske.

61' Lovren je odlično centrirao s desne strane, a Soldo glavom poslao loptu pored gola!

59' Erlić je dobio žuti karton zbog prekršaja.

56' Onguene je dobio žuti karton.

54' Balić je ušao umjesto Kneževića i dobio kapetansku traku, a Brodić je zamijenio Božića.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog poluvremena.

44' Knežević je zabio za 1:1, ali je njegov gol poništen zbog zaleđa.

37' GOOOL za Francusku, 0:1 strijelac AUGUSTIN! Francuska je osvojila loptu, Ludovic Blas asistirao za Augustina, koji je s desne strane sjajno matirao Leticu za veliko vodstvo!

32' Mbappe je ponovno pokušao nakon kornera, ali je njegov udarac bio preslab.

22' Letica je intervenirao nakon udarca Mbappea s lijeve strane.

20' - Brekalo je šutirao s 20 metara, ali je Bernardoni lako obranio.

15' S ruba šesnaesterca Knežević je opalio, ali vratar Francuske uspio obraniti njegov udarac.

10' Vratar Bernardoni je sjajno reagirao nakon udarca Plantaka s dvadesetak metara.

3' - Velika prilika za Francuze. Augustin je izašao sam pred Leticu, ali je vratar Hrvatske obranio njegov udarac!

1' Krenula je utakmica u Aalenu. Sudac je Španjolac Alejandro Jose Hernandez Hernández

HRVATSKA (4-3-3): Letica - Hudećek, Erlić, Soldo, Čabraja - Knežević, Plantak, Ivanušec - Lovren, Božić, Brekalo.

FRANCUSKA (4-4-2): Bernardoni - Michelin, Onguene, Diop, Maouassa - Blas, Poha, Tousart, Mbappe - Harit, Augustin.