Kovač mladim luzerima nabildao samopouzdanje pobjedom nad talijanskim trećeligašima

NIKO KOVAČ debitirao je pobjedom kao izbornik U-20 reprezentacije. U Umagu, pred oko 500-tinjak gledatelja, mlada hrvatska reprezentacija svladala je Italiju 3:1. Podsjećamo, Hrvatska U-20 reprezentacija pod Šuškom je postala "luzerska". U kvalifikacijama za Europsko prvenstvo, Hrvatska je od osam utakmica upisala pet poraza te je pretposljednja u skupini. Mladi reprezentativci gubili su od Švicarske, Gruzije, Španjolske, a jedino su bolji bili od Estonije.

Što se tiče utakmice, Italiju su predstavljali igrači iz trećeligaških klubova, ali to nikako ne umanjuje odličnu predstavu hrvatske selekcije.

Hrvatsku je povela u 37. minuti preko Brozovića, dok je Caktaš povisio na 2:0 u 49. minuti. U 81. minuti Montini je smanjio na 2:1, a Mitrović je pogotkom u 87. minuti potvrdio hrvatsku pobjedu.

"Tako se igra za Hrvatsku"

"Hvala igračima što su dali sve od sebe. Pristup je bio pravi i mogu samo reći da se tako igra za Hrvatsku", rekao je nakon utakmice Niko Kovač.