Pogledajte kako golman DR Konga slavi veliki preokret protiv Konga za polufinale Afričkog prvenstva

Screenshot: Youtube

ROBERT KIDIABA, 38-godišnji golman Demokratske Republike Kongo na jedinstven način proslavio je pobjedu 4:2 njegove reprezentacije u susjedskom derbiju Afričkog kupa nacija protiv Konga, do koje je došlo nakon velikog preokreta.

Sve do 55. minute bilo je 0:0, ali tada Ferebory Dore dovodi Kongo u vodstvo, Thievyja Bifoume u 62. minuti povećava na 2:0 za Kongo, nakon čega kreće preokeret susjeda s druge strane rijeke Kongo.

Dieumerci Mbokani (65) smanjuje na 2:1, Jeremy Bokila (75) izjednačava, a Joel Kimwaki (81) donosi DR Kongu vodstvo. Konačnih 4:2 svojim drugim golom postavlja Mbokani (90+1) u sudačkoj nadoknadi.

DR Kongo u polufinalu u srijedu čeka protiv pobjednika susreta Obala Bjelokosti - Alžir, koji se igra sutra.

Danas se još sastaju domaćin Ekvatorijalna Gvineja i Tunis, a posljednji četvrtfinalni par su Gana i Gvineja.

REZULTATI ČETVRTFINALA:

Kongo - DR Kongo 2-4 (Dore 55, Bifouma 62 / Mbokani 65, 90+1, Bokila 75, Kimwaki 81)