Velika večer na Anfieldu: Liverpool se prisjetio Hillsborougha i pobijedio Newcastle

LIVERPOOL je u posljednjoj utakmici 32. kola engleskog Premiershipa na Anfieldu porazio Newcastle sa 2:0.

Osim nove spektakularne izvedbe "You`ll never walk alone" Liverpoolovi navijači prisjetili su se i žrtava Hillsborougha, a igrači su minutom šutnje na centru odali počast 96 poginulih navijača u tragediji od prije 26 godina.

Samo 9 minuta nakon početka susreta domaće tribine razveselio je Raheem Sterling pogotkom za 1:0. u 70. minuti Allen je potvrdio pobjedu, a gosti su završili susret s desetoricom nakon što je Sissoko od 78. do 83. minute zaradio dva žuta kartona.

U 67. minuti cijeli stadion je ovacijama i pljeskom pozdravio ulazak gostujućeg igrača Jonasa Gutierreza, koji se vratio nogometu nakon što je pobijedio rak.

Dejan Lovren odradio je cijelu utakmicu na mjestu srednjeg braniča.

Loša vijest za Liverpool je teža ozljeda Mamadoua Sakha, francuskog braniča koji će s terena izostati narednih mjesec dana. Više prilika u obrani "Redsa" trebao bi zato dobiti Lovren.

Liverpool u nedjelju na Wembleyju igra polufinale FA Cupa protiv Aston Ville.