ATP Cincinnati: Ančić u 3. kolu protiv Hewitta

Hrvatski tenisač Mario Ančić plasirao se u 3. kolo 2.45 milijuna dolara vrijednog ATP turnira iz "Masters serije" koji se igra u Cincinnatiju. Ančić je u dvoboju 2. kola svladao 16. nositelja Francuza Richarda Gasqueta sa 64, 76 (4).

Ančić je u Cincinnatiju uzvratio Gaquetu za poraz u njihovom jedinom dosadašnjem dvoboju u 3. kolu londonskog Quennsa.

U prvom setu naš je tenisač dva puta oduzimao servis mladom Francuzu, a osigurao je čak sedam lopti za "break", dok je Gasquet iskoristio jednu od dvije lopte za "break". Ančić je do prvoga seta stigao oduzevši Gasquetu servis pri vodstvu od 5-4 iskoristivši drugu set-loptu.

Drugi set je krenuo loše za našega igrača koji je izgubio gem na svoj početni udarac pri rezultatu 1-1, no odmah u sljedećoj igri Ančić je uzvratio Gasquetu i izjednačio na 2-2. Do kraja drugoga seta oba igrača su osvajala igre na svoj početni udarac, pa je o pobjedniku odlučivao "tie-break" u kojemu je uspješniji bio Ančić.

U 3. kolu Ančić će igrati protiv trećeg nositelja Australca Lleytona Hewitta. Bit će to prvi dvoboj Ančića i Hewitta na ATP Touru.