Brekalo nakon propalog transfera u Dinamo igra za Fiorentinu

JOSIP BREKALO (25), lijevo krilo Fiorentine i reprezentativac Hrvatske, bio je prije tjedan dana na korak od prelaska u Dinamo. No transfer je propao, a do tada otpisani Brekalo počeo je igrati u Fiorentini. Nakon što je prošlog vikenda zaigrao u prvom sastavu kod Sassuola u porazu 1:0, sada je opet bio od početka u udarnom sastavu i na domaćoj utakmici s Udineseom (2:2) u 20. kolu Serie A.

To je Brekalu prvi put da je igrao od početka dvije prvenstvene utakmice zaredom još od listopada prošle godine. Od tada pa do prije tjedan dana trener Vicenzo Italiano dao mu je priliku na samo jednoj od devet prvenstvenih utakmica, ali i tada tek 17 minuta. Protiv Udinesea je Brekalo zamijenjen u 76. minuti, a M'Bala Nzola koji je ušao umjesto njega postigao je gol za izjednačenje i bod Fiorentine.